Ankara’da Kentsel Dönüşüm Alanları Açıklandı

Emlak Haberleri


Kentsel dönüşüm projeleri kısa bir zaman dilimi içerisinde ülkemizin hemen hemen tüm noktalarında etkin bir şekilde uygulanmaya devam ediyor. Her geçen gün gelişen inşaat ve konut sektörünün Ankara şehrinde özellikle çok daha hızlı bir büyüme içerisine olması, beraberinde daha da ilgi çekici seçeneklerin ortaya çıkmasına neden oldu demek sanırım yanlış olmaz.

Özellikle başkentte bu hareketlilik çok ciddi anlamda kendisini gösteriyor demek sanırım yanlış olmaz. Ankara kentsel dönüşüm projeleri konusunda daha da aktif. Ankara’nın en eski yerleşim noktalarından birisi olan Yenimahalle mevkii için ise herkesi memnun edecek açıklamalar kısa bir zaman dilimi öncesinde resmi olarak açıklandı.

Yenimahalle’nin Bazı Alanları Kentsel Dönüşüm Alanı İlan Edildi

Ankara’da Yenimahalle bölgesine bağlı çeşitli noktalar için kentsel dönüşüm alanı ilan süreci geçtiğimiz saatlerde resmi gazetede yayınlanarak resmileşti. Resmi gazetede yayınlanan ilan içerisinde bölgeler ile alakalı olarak isim detayları da verilerek bu anlamda gelecek süreçte bölge halkının temkinli olması gerektiğine dair açıklamalar var. Kısa zaman içerisinde yıkım çalışmaları için harekete geçilebilir.

Yukarı Yahyalar, Çiğdemtepe ve Avcılar mahalleleri ve sınırları içerisinde bulunan tüm noktalar kentsel dönüşüm alanı olarak resmi gazetede ilan edildi ve internet üzerinde de bu konu ile alakalı olarak bildiri yayınlandı. Yakın bir zaman dilimi içerisinde projelendirme süreci için ihaleler başlayacak.

(16)

Bir Cevap Yazın