Avrasya Tüneli Konut Fiyatlarını Yükseltecek

Emlak Haberleri


Türkiye’nin ve hatta dünyanın gözünü diktiği konulardan birisi olan Avrasya Tüneli projesi kısa bir zaman dilimi içerisinde açılacak. 20 Aralık 2016 tarihi itibari ile açılışı yapılacak olan projenin kısa bir zaman dilimi içerisinde işlevsel anlamda da dünya genelinde ilgi görmesi, hali ile ülkemiz piyasalarında yeni seçenekleri de beraberinde getiriyor diyebiliriz.

İstanbul’da ulaşımı rahatlatmak adına hazırlanan birçok farklı projeden birisi olarak dikkatleri çeken Avrasya Tüneli, boğazın altına inşa edilen bir tüp geçit projesi. İstanbul konut fiyatları ile alakalı olarak son dönemlerin en yüksek düzeyli dönemlerini geçiriyor ki bu durum beraberinde çok daha farklı seçenekleri getiriyor demek sanırım ki yanlış olmayacaktır.

Avrasya Tüneli projesi ile birlikte İstanbul konut fiyatlarının %20 oranında artış göstereceği geçtiğimiz günlerde resmen açıklandı. Ulaşımın çok daha rahat bir şekilde sağlanacak olması ve özellikle yeni yol projelerinin daha da artış göstermesi ile birlikt İstanbul tam bir cazibe merkezi haline dönüşerek bu anlamda ciddi anlamda bir metropolitan olma yolunda ilerleyecek.

Şu sıralar konut projelerine yatırım yapan insanların İstanbul şehrinden her ne olursa olsun zarar etmeyeceği görüşü hakim. Yakın bir zaman dilimi içerisinde yeni projeler ile birlikte yerli ve yabancı yatırımcılar için muazzam bir cazibe merkezi olacak İstanbul.

(24)

Bir Cevap Yazın