En Karlı Yatırım Hangisidir?

Emlak Haberleri


Günümüzde en çok tartışılan konuların başında yatırım araçları gelir. Bu yatırım araçları arasında ev veya dükkan mi tartışmaları ön planda yer alır. Yapacağınız yatırımın gerçek değerini bulabilmesi için bu tartışma içerisinden karlı çıkmanız gerekir. Metropol şehirlerde ev almak daha karlı gibi gözükse de eğer bulunduğunuz iş alanı dükkan almaya elverişli ise yatırımınızı dükkandan yana yapmak daha karlı bir yatırım aracı olabilir. Yatırım yapmada kararsız kalanların ilk bakması gereken ise kira çarpanı olmalıdır. Çünkü kira çarpanı sizin kazancınızı ortaya çıkarmaya yardımcı olacaktır. Ev ile dükkan arasındaki kira çarpanı 80 aylık bir fark oluşturmaktadır. İyi bir yerden ev aldığınızda evin kira getirisi 15 ile 20 yılda kendini amorti ederken bu dükkan kirasında 10-ile 12 yıl olabiliyor. Hangisinin kira çarpan oranı yüksek ise ona yönelmeniz daha yararlı olacaktır.

karli yatirimlar nelerdir

Evi Veya Dükkanı Hangi Bölgeden Alacağınız Önem Taşır

Kira çarpan oranları her ile göre değişkenlik göstermektedir. Alacağınız dükkan veya evin hangi semtte, mahallede ve sokakta olduğu getiri açısından önem taşımaktadır. Merkezi bir konumda bulunan evin getirisi yüksek olacak daha az kullanılan bir sokakta bulunan dükkan ise size az getiri sağlayacaktır. Dükkan aldığınızda daha kısa sürede kiraya verebilir ve yüksek getiri sağlayabilirsiniz. Ayrıca iç dekorasyonu içinde masraf yapmanıza gerek yoktur. Ancak bu durum ev için farklıdır. Evin temizliği, ve tamiri masraf gerektiren durumlardır.

En karli yatırım konusunda yayınlayacağımız haberleri takip etmenizi tavsiye etmekteyiz. İnşaat, konut ve arsa yatırımı Türkiye’nin son 10 yılına damga vurmuş ve vurmaya devam etmektedirler.

(81)

Bir Cevap Yazın