İnşaat Sektörünün Milli Gelir Payı Tavana Vurdu

Emlak Haberleri


İnşaat sektörü haberleri ile alakalı olarak gelişmeleri takip ettikçe çok farklı gelişmeler meydana geldiği gibi ülkemiz pazarındaki yerini gitgide çok daha önemli bir hale getiren sektörlerden birisinden bahsediyoruz. İnşaat artık konut projeleri ile zirve yapan bir sektör haline geldi ki bu gibi gelişmeler dünya genelinde de çok ciddi anlamda artış gösterdi.

Milli gelir payları konusunda son dönem verileri incelendiği zaman en büyük yükselişi kuşkusuz ki inşaat sektörü yapmış gibi görünüyor. Normal şartlarda %4.4 oranlarında milli gelir payına sahip olarak ön planda yer alan inşaat sektöründe bu değer bu sene itibari ile çok ciddi bir yükseliş eğilimine geçerek haberlere ciddi anlamda konu oldu.

%8.2 değerine yükselerek bu anlamda rekor kıran inşaat sektörünün önlenemez yükselişi ilerleyen süreçte de devam edecek gibi görünüyor. Girdi – çıktı tablolarının da yenilenmesi ile birlikte ortaya çıkan değerler akabinde inşaat sektörü ülkemizin kısa bir zaman dilimi içerisinde en büyük pazar payı sektörlerinden birisi olarak da dikkat çekiyor.

Ulusal bağlamda en çok yatırım aldığımız sektör olarak dikkat çeken inşaat, kentsel dönüşüm projelerinin de ülkemiz genelinde çok ciddi boyutlara ulaşması ile birlikte ortaya yenilikçi seçenekler çıktı da diyebiliriz.

(18)

Bir Cevap Yazın