İstanbul Konut Fiyatları Hızla Düşüyor

Emlak Haberleri


İstanbul konut fiyatları ile alakalı olarak son dönemde yaşanan düşüş aslında sektör içerisinde otoriteleri çok ciddi anlamda bozguna uğratan bir gelişme oldu. Zaman içerisinde tam bir metropol haline gelen ve gelişim sürecini hızlı bir şekilde tamamlayan İstanbul, birçok büyük konut projesine aktif bir şekilde ev sahipliği yapmaya ve büyümeye devam ediyor.

Türkiye genelinde de yaşanan kentsel dönüşüm hareketi ve bununla birlikte büyük şehirlerin daha modern hale gelmesi adına planlanan konut projeleri, insanların yaşam standartlarını belirliyor. Hal böyle olunca İstanbul başta olmak üzere birçok önemli şehirde konut fiyatlarında çok ciddi bir düşüş meydana geldi de demek mümkün oldu.

İstanbul şehrinde özellikle birkaç aylık dilim içerisinde yeni projelerin meydana gelmesi de ayrıca fark yaratan konulardan birisi olarak da dikkatleri de çekti. Lüks konut projelerinin geçen yıla nazaran çok ciddi bir şekilde artması ile birlikte o bölgelerde konut fiyatlarının çok ciddi bir şekilde düşüşe geçtiğini de net olarak söyleyebilme şansına da sahip olduk diyebiliriz.

Özellikle yenileme çalışmalarının da ciddi anlamda yaşandığı bölgelerde meydana gelen gelişmeler ayrıca fark yarattı. Türkiye’nin birçok farklı şehrinde de özellikle konut fiyatlarının düşüş yönünde seyretmesi, ev sahibi olmak isteyenleri sevindirdiği gibi satış yapan şirketleri üzen bir gelişme oldu.

(108)

Bir Cevap Yazın