TOKİ Yatırım Fonları ile Konut Sahibi Olma Dönemi Başlıyor

Emlak Haberleri


Yanlış duymadınız, yatırım fonları ile konut sahibi olma dönemi resmen başladı. TOKİ gayrimenkul yatırım fonları, bildiğimiz gibi kısa bir zaman dilimi öncesinde resmi olarak para piyasalarında işlem görmeye başladı. Devlet destekli şirket, bu anlamda ev sahibi olmak isteyen değerli müşterilerine en kolay şekli ile ev sahibi olabilmeleri adına çözüm sunuyor.

Bundan sonraki dönem içerisinde TOKİ yatırım fonlarından almış olduğunuz fon payları ile birlikte evinizi kısım kısım alabilme gibi bir şans sizlere sunuluyor. Nasıl yani? TOKİ fon paylarından hisse yatırımı yaptığınız takdirde fon paylarınız ile bir evin mutfağını, salonunu ya da banyosunu istediğiniz herhangi bir kısmı fon paylarınız ile satın alabilme gibi bir ayrıcalık sizlere sunuluyor.

EV YOKSA ODA SATIN ALACAKSINIZ

Ev almaya maddi olarak herhangi bir şekilde gücünüz yok ise bundan sonra TOKİ hisseleri sayesinde oda satın alabilme şansına sahip olabileceksiniz. Uygulama birçok farklı anlamda kafanızda soru işaretleri yaratabilir ancak gerçekten oda satışı yaptıklarını net bir şekilde söyleyebiliriz. Süreç resmi olarak başladı ve ilk satışlar gerçekleştirilmeye başlandı.

BELDİYELER DE PROJELERE DAHİL OLACAK

Bu uygulamadan ciddi anlamda gelir elde etmeyi amaçlayan ve insanlara da ciddi kolaylıklar sağlayan TOKİ, belediyelerin de bu proje içerisinde yer alabileceğini açıkladı. Birçok belediye, bu anlamda girişim sağlayabilmek adına TOKİ iletişime geçmeye başladı.

(20)

Bir Cevap Yazın